Részlet az Azonnali.hu interjújából:
- A választási kudarc után voltak új belépők?
- Nem tömegesen, de igen. Azt egyébként tudni kell, hogy egy helyi szervezetnek az országos választás is nagyon fontos, de ugyanilyen komoly ösztönző a helyi voksolás. Egy helyi vezető politikai célkitűzése nyilván az, hogy az önkormányzatokban minél erősebb legyen a baloldali képviselet, ezért a választásra már lelkesen készülnek. 
Annak nagyon örülnék, ha minél több helyen létrejönne az az együttműködési forma az önkormányzati választásokra, amelynek a helyi MSZP szervezet a motorja.
Zoom
Tóth Bertalan az MSZP új elnöke (fotó: Kiss Brigi / Azonnali)
- Szabad kezet kapnak a helyi szervezetek?
- Igen, de egy-két feltétel van, ezek a jelöltre vonatkoznak. Olyan ember kell legyen, akinek van támogatottsága, helyi beágyazottsága, legyen olyan életútja, amely nem támadható, és ne valljon szélsőséges nézeteket.
(...)
- Azt mondta, hogy szélsőséges nézeteket valló jelöltek nem jöhetnek szóba. Jobbikos politikusok?
- A feltételt elmondtam. A helyi szervezetnek kell megítélni, hogy ez alapján az adott ember alkalmas-e, arra, hogy a helyi választók bizalmát elnyerje.
- Tehát elképzelhető, hogy egy esélyes jobbikos ellen nem indul szocialista? 
- Mindenhol lesz jelöltünk, vagy támogatottunk, a konkrét formát a helyi szervezetek eldöntik.
Nyilván a cél az, hogy az MSZP politikusai legyenek a legjobbak, de ahol más az esélyes, ott igen, elképzelhető, hogy a helyi szervezet döntése alapján nem indulunk majd ellene.
- Toroczkai László például? Őt Ásotthalmon 100 százalékkal választották meg legutóbb polgármesternek. 
- Ahogy mondtam: nem vallhat szélsőséges nézeteket, Toroczkai László pedig elég kirekesztő politikát képvisel.
- Budapesttel mi a helyzet? Régóta hallani, hogy Karácsony Gergely a főpolgármesterségért indulna. 
- Nem került még szóba, hogy ki induljon. Ahogy mondtam, a legszélesebb körű együttműködés kialakítása a cél. Ha lesz olyan ember, aki mögé ez megteremthető, akkor ő lesz a jelölt.