Orbán Viktornak nincs befolyása Vlagyimir Putyinra, és Ukrajnának nincs szüksége az ő közvetítésére az Egyesült Államokkal való kapcsolataiban, idézte Volodimir Zelenszkij elnököt az Interfax hírügynökség.
Erős ország vagyunk, ezt megmutattuk a csatatéren, végig Putyin agressziója alatt. Van-e valaki másnak Európában ilyen tapasztalata? Senki másnak nincs ilyen tapasztalata. Van-e Orbánnak ilyen hadserege? Nincs. Hogyan fog nyomást gyakorolni Putyinra? Egy viccel, egy mosollyal? Tartsa meg magának!
– fakadt ki Zelenszkij a Helyi és Regionális Önkormányzatok Összukrajnai Kongresszusának keddi ülésén. Hangsúlyozta, hogy Ukrajnának közvetlen kapcsolatokra van szüksége az Egyesült Államokkal, közvetítők nélkül.
Orbán miniszterelnök azt akarja, hogy »valahogy, valahol…« – ez nem fog menni. Nem fogom odaengedni őt, sem a hozzá hasonlókat
– fogadkozott az elnök, tisztázva, hogy a magyar kormányfőre célzott, nem pedig az Ukrajnát támogató magyar emberekről.
Frissítés: Orbán válasza:
Nem válaszolunk semmilyen provokációra. A tűzszüneti javaslat az asztalon van, lehet dönteni. Az önök felelőssége.
We will not respond to any provocation. There is a ceasefire proposal on the table. Take it or leave it. It’s your responsibility. https://t.co/TIQAs7M3Im— Orbán Viktor (@PM_ViktorOrban) December 18, 2024
(Interfax - 24 nyomán)