Harminchét nappal azután, hogy jogerősen elítélték a 76 esztendős Gyárfás Tamást, pénteken reggel 10 óra előtt nem sokkal bevonult a rácsok mögé. A korábbi sportvezetőt, sportdiplomatát, médiavállalkozót autóval fuvarozták családtagjai a Váci Fegyház és Börtön kapujához, írja a Blikk.
A szinte teljesen felismerhetetlen Gyárfás az anyósülésen foglalt helyet, baseballsapkát és napszemüveget viselt, és az utolsó pillanatokig telefonált valakivel.
Amikor meglátták, hogy a sajtó munkatársai várják a bejáratnál, megpróbáltak behajtani az udvarra, de – mivel nem kaptak rá engedélyt – az elítélt mégis gyalog lépett be az épületbe.
Újságírói kérdésekre nem válaszolt, érthető módon lelkileg nagyon megviseltnek tűnt. Zakó helyett ezúttal bézs színű kötött pulcsit viselt, a korábban rá jellemző elegancia most teljesen hiányzott a megjelenéséből.
Mint arról beszámoltunk, április 10-én a Fővárosi Ítélőtábla jogerősen 7 év börtönbüntetésre ítélte Gyárfás Tamást, mégpedig felbujtóként elkövetett emberölés bűntette miatt Fenyő János médiavállalkozó meggyilkolásának ügyében. A bíróság szerint Portik Tamás a felkérésére bízta meg Jozef Rohac szlovák bérgyilkost a VICO-birodalom fejének, saját üzleti riválisának 1998. február 11-én végrehajtott kivégzésével, ezért mindketten felbujtónak minősülnek. A másodrendű vádlottat, Portikot másodfokon életfogytig tartó fegyházbüntetéssel sújtották. Mivel a Gyárfás Tamásra kiszabott 7 évnyi börtönbüntetés 3/4 részének letöltése után jó magaviselete mellett feltételesen szabadlábra helyezhető, ez azt jelenti, 5 év és három hónap után, 81 esztendősen szabadulhat.
Frissítés: épphogy megkezdte a börtönbüntetését, egyből át is helyezik a luxiba
A Blikk értesülése szerint Gyárfás Tamást hamarosan a kecskeméti börtönbe szállítják át. Noha a közbeszéd gyakran luxusbörtönként emlegeti, valójában egy kulturált környezetben működő intézményről van szó: egyágyas cellák, rács nélküli ablakok és gondozott, parkosított udvar jellemzi a „parkettásként” ismert börtönt.
Korábban olyan elítéltek töltötték itt büntetésüket, mint a gazdasági bűncselekmények miatt felelősségre vont Kocsis István, az MVM és a paksi atomerőmű egykori vezetője, vagy a legendás akasztói vállalkozó, a néhai Stadler József, írja az Index.