Bár a megelőző elnöki ciklus végén nagyon távolt került egymástól a két ember, most úgy tűnik, legalább a szándék megvan mind Donald Trump, mind Mark Zuckerberg részéről, hogy elássák a csatabárdot és együtt dolgozzanak a jövőben. Erre utal legalábbis, hogy a világ egyik legbefolyásosabb vállalkozója, a Metát is irányító Zuckerberg Mar-a-Lagó-i főhadiszállásán kereste fel a hét elején a Fehér Házba visszatérő Trumpot, amit az Independent szerint mindkét fél megerősített, írja a 24.
BREAKING: Mark Zuckerberg met with Donald Trump at Mar-A-Lago today. pic.twitter.com/dsYreECe34— DogeDesigner (@cb_doge) November 27, 2024
Már hétfőn megjelentek az első sajtóhírek arról, hogy látták Zuckerberget, amint megérkezik Mar-a-Lagóra, de a látogatás céljáról konkrét információ eddig nem jelent meg. Most azonban Stephen Miller, Trump kormányának leendő helyettes-kabinetfőnöke azt mondta a Fox Newsnak:
Mark Zuckerberg világosan kifejezte a vágyát, hogy támogatója és résztvevője akar lenni a változásnak, amelyet Donald Trump reformmozgalma vezet Amerika-szerte és az egész világon.
Miller megjegyezte, hogy nem Zuckerberg az első befolyásos üzleti vezető, aki „megértette, hogy Trump a változás és a jólét ügynöke”, ennek tudatában pedig ezek a vezetők mind részesei és támogatói akarnak lenni a változásnak, ami végeredményben odavezet majd, hogy az amerikai gazdaság újra felvirágzik, ezzel együtt pedig az Egyesült Államok újra a legerősebb, leggazdagabb és legszabadabb nemzet lehet a bolygón.
A Meta részéről sem tagadták a találkozó tényét, a techvállalat egy közleményt jelentetett meg ezzel kapcsolatban, ahol úgy fogalmaztak, hogy Zuckerberg nagyon hálás volt, amiért csatlakozhatott Trumphoz Mar-a-Lagón, és egy vacsora keretében megismerkedhetett több fontos személlyel is, akik szerepet vállalnak majd a második Trump-adminisztrációban.
„Ez egy fontos időszak az amerikai innováció jövője szempontjából” – tették még hozzá a Meta részéről, míg Trump oldaláról Miller úgy zárta a találkozóval kapcsolatos nyilatkozatát: „Meglátjuk, mi sül ki ebből. Marknak nyilván megvannak a saját érdekei, megvan a saját cége és a saját programja, de világossá tette, hogy támogatni akarja Amerika nemzeti megújulását Trump vezetésével”.
Az álláspontok ahhoz képest kerültek közel egymáshoz most, hogy néhány éve Zuckerberg kitiltotta Trumpot a Meta által irányított Facebookról és Instagramról, miután Trump hívei megrohamozták a washingtoni Capitolium épületét 2021 januárjában. Nem sokkal korábban Trump a választások befolyásolásával vádolta Zuckeberget, és börtönnel fenyegette. Idén viszont már békülékenyebb hangot ütött meg az irányába, és többször nyilvánosan kifejezte szimpátiáját, amiért Zuckerberg „kimaradt” a 2024-es elnökválasztásból.
Ha Zuckerberg beáll Trump mögé, Trump elméletben maga mögött tudhatja majd az eddig rettegett mainstream közösségi média jelentős szeletét, tekintve, hogy a korábban Twitter néven futó X-et birtokló Elon Musk már az újraválasztása előtt az egyik legvérmesebb támogatója volt. Korábban az sem tűnt valószínűnek, hogy Zuckerberg és Musk egy platformra kerülnek majd, főleg annak tudatában, milyen élénk szócsatát vívtak tavaly a közösségi médiában, egy ponton úgy tűnt, hogy verekedni is fognak.