Washingtonban súlyos vádakat tartalmazó dokumentumot hozott nyilvánosságra Tulsi Gabbard, a Nemzeti Hírszerzés igazgatója. A dokumentumok tanúsága szerint a Biden-adminisztráció politikai alapú hatalmi visszaélést elkövetve terroristagyanús személyekként kezelte a balodali-woke iskolai programok ellen tiltakozó szülőket, valamint a latin nyelvű misén részt vevő katolikus hívők tömegeit. A hírről a Washington Examiner számolt be részletesen.
A Nemzeti Hírszerzési igazgató által nyilvánosságra hozott 2021-es „Stratégiai Megvalósítási Terv a Belföldi Terrorizmus Elleni Fellépésre” című dokumentumból nem kevesebb derül ki, mint hogy a Biden-kormányzat a nemzetbiztonságra hivatkozva hétköznapi emberek tömeges megfigyelését hajtotta végre. A célkeresztben többnyire hétköznapi szülők és hagyománytisztelő katolikusok álltak.
A dokumentumok és az eddigi nyilvánosságra került információk alapján két kategóriába tartozó hétköznapi emberek tömegét figyelhette meg az FBI:
- a woke tananyagtartalom ellen tiltakozó iskolai szülői értekezletek és fórumok résztvevőit, valamint
- a dokumentum által „radikális-hagyományos katolikusnak” nevezett hétköznapi hívőket, akik latin nyelvű misére jártak és hagyományos erkölcsi értékeket vallanak.
Az orwelli regényekbe illő elképesztő hatalmi túlkapással kapcsolatban az egyik legmegdöbbentőbb részlet, hogy nem tett különbséget a törvényes véleménynyilvánítás és a bűnözői szándék között.
Ahelyett, hogy kizárólag bűncselekményeket vagy azok egyértelmű előkészítését figyelték volna,
az igazságügyi minisztériumot, az FBI-t és a belbiztonsági minisztériumot kifejezetten arra utasították, hogy „aggályos, de nem bűncselekménynek minősülő viselkedést” is monitorozzanak.
Mindezzel a törvényes politikai beszédet az extremizmussal azonosították, veszélyes precedenst teremtve a szólásszabadság elfojtására.
Nem ez volt az első aggályos eljárásmód a volt adminisztráció részéről. 2022-ben az FBI belföldi terrorizmusra utaló szimbólumokról szóló útmutatója olyan ikonikus amerikai jelképeket – mint a Gadsden-zászló, a Betsy Ross-zászló, vagy a „2A” (második alkotmánykiegészítés) hivatkozások – sorolt a lehetséges szélsőséges jelek közé. Így széles tömegek kerültek megfigyelés alá pusztán törvényes politikai véleménynyilvánítás miatt.
Egy kongresszusi meghallgatáson az FBI egykori munkatársa, Stephen Friend elmondta: utasítást kapott arra, hogy fizikai megfigyelést folytasson floridai iskolai üléseken, ahol a szülők a kritikai fajelmélet (CRT) és szexualizált tananyagok ellen tiltakoztak.
Egyes amerikai tagállamokban a kritikai fajelmélet (e szerint a nyugati társadalmakat a fehér faji felsőbbrendűség elve uralja, s emiatt sok kulturális hagyományt és intézményt át kell alakítani vagy fel kell számolni), és az LMBTQ-érzékenyítés olyan fősodorbeli nézetek, amelyeket akár általános iskolákban is oktathatnak.
A 2024-es amerikai elnökválasztási exit polljai szerint a választók túlnyomó többsége egyetértett azzal az állítással, hogy az iskolákban túlsúlyba került az ideológiai nevelés. Talán ez az összefüggés némi magyarázatul szolgálhat a Kamala Harris demokrata elnökjelölt vereségét máig értetlenül szemlélő közösségek számára.
A hagyományhű katolikusok megfigyelésére vonatkozó FBI-memorandum néhány sora „Az etnikai vagy faji motivációjú erőszakos szélsőségesek érdeklődése a radikális-hagyományos katolikus ideológia iránt” – azt sugalmazta, hogy a latin misét kedvelők potenciális erőszaktevők lehetnek.
Bár a hivatalos FBI vezetés utólag próbált elhatárolódni a vádaktól, azonban Gabbard mostani döntése a titkosított dokumentumok feloldásáról minden kétséget eloszlatott. Kiderült, hogy a vallási hovatartozás alapján végzett titkos megfigyelés rendszerszintű volt.
A bizonyítékok azt támasztják alá, hogy Biden-adminisztráció számára nem tetsző véleményeket képviselő hétköznapi amerikaik törvényes véleménynyilvánítását kezelték félre szándékosan nemzetbiztonsági fenyegetésként, ezzel aláásva az alkotmányos jogokat.
A kongresszus egyes képviselői már most szorgalmazzák az ügy alapos kivizsgálását, és a felelősök számonkérését. Úgy vélik, nem lehet kérdés, hogy a szólásszabadság jegyében való szabad véleménynyilvánítással szemben azok követnek el bűncselekményt, akik központosított hatalmukkal elhallgattatják a másként gondolkodókat.
Horváth Dániel – Híradó.hu