Az összes többi párt leszavazta a Mi Hazánk elsőként érdemi szavazásra került választójogi reformját: titkosak maradnak a képviselők állampolgárságai. A szuverenitásvédelmi törvényhez benyújtott módosító javaslatomat a nemzetbiztonsági kockázattal, a transzparencia szükségességével is indokoltam, és az izraeli joggyakorlatot hivatkoztam példaként, ott ugyanis nemcsak nyilvános a parlamenti képviselők más állampolgársága, hanem ilyen esetben dönteniük kell: másik állampolgárságukról vagy mandátumukról mondanak le.
Bár a Mi Hazánknak nincs tagja az Igazságügyi Bizottságban, annak ülésén előterjesztőként kifejthettem, miért volna indokolt már a képviselőjelölteket kötelezni az állampolgárságukról szóló nyilatkozatra. Márki-Zay Péterről is csak előválasztási győzelme után, miniszterelnök-jelöltté válását követően vált nyilvánossá, hogy kanadai állampolgársággal is rendelkezik. Megtörténhet, hogy megválasztanak valakit akár kormányfővé, s aztán kiderül: egy másik ország állampolgára lett miniszterelnök.
A javaslatot egyetlen párt sem támogatta (a DK képviselője ennél nem nyomott gombot), s bár a bizottság tagjaként jelen kellett volna legyen Jakab Péter, egyetlen ellenzéki képviselőként hiányzott az ülésről, melyen a fővárosi közgyűlési és országgyűlési választási rendszer arányosabbá tételét célzó indítványaink részletes vitája is volt - írja Twitter-bejegyzésében Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke.
Az összes többi párt leszavazta a Mi Hazánk elsőként érdemi szavazásra került választójogi reformját: titkosak maradnak a képviselők állampolgárságai. A szuverenitásvédelmi törvényhez benyújtott módosító javaslatomat a nemzetbiztonsági kockázattal, a transzparencia… pic.twitter.com/HgFs9E7r8K— Novák Előd (@novak_elod) December 6, 2023