Rendőrségi ügy lett egy az MDF-et is kitartó MSZP-s megatolvaj, Leisztinger Tamás (J+) cégbirodalmához kötődő társaság tőkeemelési kísérletéből: csalás bűntettének kísérlete miatt tettek feljelentést ismeretlen tettes ellen egy gyorskölcsönök folyósításával foglalkozó (magyarul: uzsorás) cég részvényesei a rendőrségen. Leisztinger az uzsoráscsapat élére fajtársát, Görényit, a 2006 őszén a magyarokra Gyurcsányékkal közösen lövető zsidó terroristát, volt BRFK-bandavezért tette meg. A 14 megemlékező szemének kilövéssért, több száz magyar megsebesítéséért és törvénytelen meghurcolásáért felelős emberiség elleni bűnöst még mindig nem állították bíróság elé.
A feljelentők szerint a milliárdos üzletember érdekeltségébe tartozó Forrás Nyrt. 2008 augusztusában törvénysértő tőkeemeléssel kísérelte meg kiszervezni a tulajdonosok kezéből a kölcsönfolyósító céget. A kísérlet azért nem sikerült, mert a részvényesek bírósághoz fordultak, amely a keresetlevél áttanulmányozása után – az abban felsorolt jogszabálysértések valószínűsítése okán – felfüggesztette a közgyűlési határozatok végrehajtását.
A kölcsönfolyósító (hihetetlenül magas kamatokkal dolgozó, magyarul: uzsorás - a szerk.) cég 2007 végére került csődközeli helyzetbe. Az Athlon Pénzügyi Szolgáltató Zrt. kis összegű, szabad felhasználású, fedezet nélküli, úgynevezett gyorskölcsönök folyósításával foglalkozik. A társaság ügyfélkörét zömmel rendszeres, de kis jövedelemben részesülők alkotják. Egy év alatt olyan mértékben nőtt a kölcsönigénylők száma, hogy az Athlon Zrt.-nek pénzügyi problémái támadtak, amelynek orvoslását a cégvezetés a tőkeemelésben látta.
A társaság közgyűlése 2007 decemberében úgy döntött, hogy a tőkeellátottság javítására zárt körben B sorozatjellel ellátott részvényt bocsát ki, amelynek jegyzését a tőkeemelést biztosító Forrás Vagyonkezelő és Befektetési Nyrt.-nek teszi lehetővé a tizenegy korábbi részvényes mellett. A Forrás Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozik. 2008 februárjában az új részvényesként az Athlonba belépő Forrás Nyrt. új javaslattal állt elő: a korábban általa megvásárolhatónak minősített B részvények számát 988 darabról 3119-re növelte, és a tizenegy jegyzésre jogosított részvényes körét háromra szűkítette. Ennek következtében a cég alaptőkéjét 57 millióval felemelték.
A Forrás a tőkeinjekciónak köszönhetően 49,724 százalékos tulajdonosi hányadhoz jutott az Athlon Zrt.-ben. A tulajdonosi szerkezet átalakulásával négy befektetői csoport alakult a cégben, s a régi és az új tulajdonosok megállapodtak, hogy az újabb tőkeemeléshez az alapszabályzatnak megfelelően a részvényesek minősített többségének szavazata szükséges. A háttéralku alapján a régi részvényesek beleegyezése nélkül nem lehet tőkét emelni, mert ez sértené az érdekeiket, kiszorulnának a döntéshozatalból is. A cégalapítók befektetői csoportjának 25 százalékos részesedése garantálta, hogy a Forrás – egy újabb tőkeemeléssel – nélkülük ne tudja növelni a befolyását az Athlon irányításában.
2008 júliusában a Forrás Nyrt. kezdeményezte, hogy az augusztus elejére összehívott közgyűlésen döntsenek az újabb tőkeemelésről. A korábbi részvényesek nemleges szavazata ellenére is a tőkeemelésről döntöttek, hogy az újabb B jelű 52 800 részvényből a Forrás Nyrt. elsőbbségi jegyzési joggal 46 157-et megszerezhessen. A Forrás – egy korábbi, a haszonélvezeti joggal kapcsolatos ügyletre hivatkozva – önhatalmúlag 25 százalék alá nyomta a régiek szavazati jogát, és megszavaztatta a tőkeinjekciót. Az A sorozatú részvények tulajdonosait, közöttük a cégalapítókat, kirekesztették a részvényvásárlásból.
"A törvényeknek megfelelően jártunk el a közgyűlésen, újabb tőkeemeléssel szereztük meg a többségi tulajdont az eladósodott Athlon Zrt.-ben" – jelentette ki lapunknak Zeitvogel János, a Forrás Nyrt. vezérigazgatója. 2007 decemberében a tőkeemeléssel kilencszázalékos részesedést szerzett a cég. Az Athlon tőkehelyzete azonban megkívánta, hogy újabb rendkívüli közgyűlésen ismét tőkét emeljenek. Zeitvogel János elmondta, hogy ez év februárjában a tulajdonosok mindegyike támogatta a korábbi határozat módosítását, hogy megemelhessék a tőkét és a Forrás Nyrt. által lejegyezhető részvények számát, amellyel 49,7 százalékra nőtt a cég részesedése az Athlon Zrt.-ben. A vezérigazgató szerint az augusztusi közgyűlésen néhány részvényes nem felelt meg a tulajdonosi jogok gyakorlására vonatkozó törvényi szabályozásnak, ezért nem élhettek a szavazati jogukkal. A tőkeemeléshez szükséges szavazati aránnyal megszavazták a forrásbevonást, ami után – tette hozzá Zeitvogel János – a kisrészvényesek köre megtámadta a közgyűlési határozatokat. A vezérigazgató szerint a régi tulajdonosoknak több javaslatot is megfogalmaztak, hogy a tőkeemelés mindenkinek elfogadható legyen, mégsem fogadták el egyiket sem. A Forrás Nyrt. vezérigazgatója elfogadhatatlannak tartja a helyzetet, hogy az Athlon további működését biztosító társaságot támadnak a korábbi tulajdonosok, akiknek a részvényei elveszítették volna értéküket a tőkeemelés nélkül.
Az Athlon Zrt. régi részvényesei a bírósághoz és a rendőrséghez fordultak. Arra hivatkoznak hogy egy korábbi igazgatósági határozatban arról biztosították a részvényeseket, hogy a tőkeemelésnek a tulajdonosi részarányok megtartásával kell megtörténnie. Törvényellenesnek tartják azt is, hogy a közgyűlési meghívón nem tájékoztatták a részvényeseket a részvétel és a szavazati jog gyakorlásának feltételeiről, amit törvény rögzít. Azt kérik a bíróságtól, hogy az augusztusi közgyűlés általuk jogsértőnek tartott határozatát helyezze hatályon kívül. Lapunk úgy értesült, a részvényeseket januárra újra összehívják, és ismét megpróbálják végrehajtani a korábban meghiúsított tőkeemelést.
(Kuruc.info - Magyar Hírlap nyomán)