Stohl András állítása szerint több mint "egy esztendeje kínlódik a lelkiismeret-furdalástól, hogy részeg vezetése miatt egész hátralévő életére megnyomorította idős áldozatát". A baleset okozásáért első fokon két év négy hónapos börtönbüntetést szabott rá ki a bíróság, mert a bevont igazságügyi szakértő a baleset okán maradandó fogyatékosságot, 15 százalékos mozgásképesség-csökkenést állapított meg Pali bácsinál, amely komolyan nyomott a latban, amikor meghozták az elsőfokú ítéletet.
A második tárgyaláson úgy döntött a bíróság, hogy még egy igazságügyi orvos szakértőt bevon az ügybe, és annak az elemzése alapján hoz újabb döntést - hátha az kedvezőbb véleménnyel áll elő. És láss csodát: a kiszivárgott információk szerint Stohlnak kedvező eredményt hozott az eljárás, ráadásul most a bizonyíték is "előkerült", amely egyértelműen taglalja: nem a drogos cserbenhagyó által okozott baleset a felelős az idős férfi sántításáért.
„Az elvégzett radiológiai vizsgálat során a háti és ágyéki gerincen fiatalkori típusú többszörös görbülettel járó torzulás, gerincferdülés állapítható meg". Emiatt a medencefelvételen a bal csípőízületi vápa teteje 4-4,5 milliméterrel magasabban áll a jobb oldalinál, ezért tűnik rövidebbnek a sértett lába. „Megállapítható, hogy Kaincz Pál sértettnél az elszenvedett közlekedési balesettel ok-okozati összefüggésben maradandó fogyatékosság vagy súlyos egészségkárosodás nem alakult ki" - írja a szakértő.
Pali bácsi csípő- és térdmozgásának minimális csökkenése pedig szintén "az életkorának" tudható be. Az idős bácsi augusztus 8-án erősen sántítva ment az igazságügyi vizsgálatra, de a "szakember" ezt írta a "szakvéleményben": öltözködésnél, járásnál térd- és csípőmozgásokban korlátozottság nem figyelhető meg".
Ruttner György értesítette védencét, Stohl Andrást a számukra kedvező irat tartalmáról.
- Ügyfelem naponta utazott hazafelé tartva a baleset helyszíne mellett. Szinte állandóan gyötörte a lelkiismeret-furdalás, még azután is, hogy kiderült, Pali bácsi már tavasz óta úgy dolgozik kertjében, mint a baleset előtt. Stohl András számára nemcsak a jóval enyhébb ítélet miatt kedvező a szakvélemény, hanem azért is, mert bár felelősnek tartja magát, mégsem nyomorított meg örökre egy idős, dolgos, ártatlan embert.
Kétségtelen, hogy jóval enyhébb ítélet várható, hiszen a súlyos, de nem maradandó sérülést okozó közúti baleset elkövetése 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, amit tovább csökkent az eddig már bizonyítottnak elfogadott egyéb enyhítő körülmény - magyarázza Ruttner az összefüggéseket.
(Blikk nyomán)