A párizsi merényletek után sem változott semmi a "szerb"-horvát határon, Presevóból továbbra is több tucat busz érkezik a határ menti Sidre, ahonnan Horvátországba szállítják a Közel-Keletről érkezőket - jelentette honlapján a szabadkai Pannon RTV.
A helyszínen tartózkodó tudósító elmondta, hogy a migránsok hallottak ugyan a francia fővárosban történt támadásokról, de - ezek ellenére is - mindenképpen Nyugat-Európába szeretnének jutni.
A Pannon RTV-nek egy szíriai azt mondta: az iszlamisták "már mindenhova beférkőztek". "A terrortámadással a muszlimoknak is rosszat tesznek, háborúba akarják sodorni Európát, mivel egyelőre még biztonságos helynek számít. A terroristák ott vannak mindenütt, mindenhol vannak embereik."
A szerb-macedón határról autóbuszokkal szállítják Sidre a migránsokat, ahonnan szervezetten, horvát vonatokkal viszik őket tovább Bródba (Slavonski Brod), majd Szlovéniába. Sidnél viszont akkora a nyomás, hogy a vonatok már nem négyóránként, hanem ennél gyakrabban járnak, és több autóbuszt a Belgrád-Zágráb autópályán fekvő Batrovci-Bajakovo átkelőhelyhez irányítottak. Onnan horvát buszokkal szállítják őket a bródi, téliesített befogadóközpontba.
Szerbia persze biztonságilag nagyon stabil
Megerősítik a biztonsági készenlétet és ellenőrzést, valamint fokozottabban ellenőrzik a Szerbián keresztülhaladó migránsokat, de az országban semmi ok az aggodalomra, Szerbia biztonságilag stabil - jelentette ki a párizsi merényletekkel összefüggésben Nebojsa Stefanovic szerb belügyminiszter szombaton Belgrádban a közszolgálati televízió (RTS) műsorában.
Elmondta, semmi nem utal arra, hogy Szerbia közvetlen veszélynek lenne kitéve, de a biztonsági szolgálatok figyelik mindazokat, akik terrorista körökkel tarthatnak fenn kapcsolatot.
A tárcavezető közölte, hogy a szerb biztonsági szolgálatoknak nem volt tudomásuk egy esetleges párizsi támadásról.
"Eddig nem volt okunk arra, hogy változtassunk a migránspolitikánkon. Nem engedünk meg semmilyen iszlámellenes kampányt vagy muszlimok, illetve bármely más vallásúak ellen irányuló lépéseket" - fogalmazott a szerb belügyminiszter.
Az együttérzés jeleként Szerbiában három napra félárbócra eresztik a zászlókat - jelentette be Aleksandar Vucic miniszterelnök. Hozzátette: Szerbia kis ország, nem sokat tud segíteni, de minden tőle telhetőt megtesz a terrorizmus elleni küzdelemben. A francia miniszterelnöknek küldött részvéttáviratban a szerb kormányfő úgy fogalmazott: a párizsi terrorcselekmények támadást jelentenek a civilizáció vívmányai ellen, az egész világnak közösen és határozottan kell fellépnie a terrorizmus ellen.
(MTI)