Se a hollandok, se a finnek nem komálják a cigókat, hogy egészen finoman fogalmazzunk.

A hollandok, akiknek különösen belopta a szívébe a múltkori rablógyilkossággal (egy vacak MP3-lejátszóért gyilkoltak...) ez a fajta, például egyenesen nemzetbiztonsági kockázatként kezelik a cigókat. A finnekről meg nem is kell beszélni – százszámra hoztunk már cikkeket arról, hogy hogyan bánnak arrafelé a cigókkal (ajánljuk pl. EZT és EZT).

Bár (jelenleg) egyik ország vezetése sem vádolható túlzott hazafisággal, még így is(!) meglépték, amit meg kell: megvétózták Románia és Bulgária schengeni csatlakozását, nem elfogadva a németek, ill. franciák kisebb mértékű bekeményítését. Talán mondanunk sem kell, hogy a „nemzeti” „magyar” diplomácia mindeközben kussolt, pedig nálunk is szakmányban gyilkolnak, rabolnak az erdélyi cigányok (lásd pl. EZT). De a Fidesz nem akar csinálni ellenük semmit – még az amúgy kedvező (hiszen most is beintettek a finnek, ill. a hollandok) külpolitikai környezetben sem. Ez a mi Fideszünk...

A teljes hír:

Schengen: kint maradnak a románok
Hollandia és Finnország ellenállása miatt az EU-országok belügyminiszterei csütörtöki brüsszeli tanácskozásukon nem tudtak dönteni arról, hogy Románia és Bulgária csatlakozhasson a belső határellenőrzéstől mentes schengeni övezethez.


A lengyel soros EU-elnökség sajnálattal állapította meg, hogy nem érvényesült a szolidaritás elve, és nem teljesült az az ígéret, hogy ha a jelölt ország eleget tesz a felkészülési követelményeknek, akkor a schengeni övezet tagjává válhat. (Kuruc.info: könnyen beszélnek a lengyelek, nekik alig van cigányuk – arányaiban sokkal kevesebb, mint pl. a finneknek. Nem véletlen, hogy, mivel nem ismerik, nem is gyűlölik őket annyira. Különben valószínűleg a lengyelek is mélyen hallgatnának, és nem „fikáznák” a finneket meg a hollandokat...)

A hollandok és a finnek nem voltak nyitottak arra a kompromisszumos javaslatra sem, hogy idén ősszel csupán a vízi és a légi kikötőkben töröljék el a határellenőrzést, a szárazföldi átkelőkről pedig jövőre döntsenek. Ezt az indítványt a korábban szintén fenntartásokat hangoztató Franciaország és Németország is el tudta volna fogadni.
(MTI)