Rainer Höss tizenkét évesen "tudta meg", hogy a nagyapja "a történelem egyik legkegyetlenebb tömeggyilkosa volt": az iskola kertésze, egy "auschwitzi túlélő" (amilyenekkel valahogy az egész világ tele van) kékre-zöldre verte, amikor meghallotta, hogy az egykori auschwitzi táborparancsnok unokája.
Mint ismeretes, a németekkel nemcsak milliárdokat fizettettek kárpótlásra, gondoltak a jövőre is: alaposan átmosták a német gyerekek agyát az iskolákban, és lehetőleg minden utcasarkon emlékműveket emeltek az "áldozatoknak" (akik közben a háborúról mit sem tudó leszármazottakat verték kékre-zöldre az iskolában).
![]() Rainer Höss |
Másokhoz hasonlóan Höss is a családja ellenállásába ütközött: rokonai nem voltak hajlandók lecserélni vallásukat a zsidók mitizált szenvedéstörténetére. Magányosan folytatta hát a kutatást a levéltárakban és az interneten a nagyapjáról. (Rudolf Höss 1940 májusától 1943 novemberéig volt az auschwitzi munkatábor parancsnoka. A háború után egy észak-németországi tanyán bujkált, de elfogták és 1947-ben felakasztották.)
Rainer Höss elmondása szerint valahányszor megtudott valamit a "nagyapja bűneiről", minden egyes részlet mintha darabokra szaggatta volna. Kétszer kísérelt meg öngyilkosságot, három szívrohama volt. "Ma már" nem érzi magát bűnösnek (megérdemelne tehát még egy verést), de "minden pillanatban nyomja a múlt terhe". Családtagjaival, akik árulónak tartják, nincs kapcsolata.
![]() Ursula Boger |
Ursula Boger egyetemista korában zsidó holotörténetecskéket olvasgatva tudta meg, hogy a nagyapja, Wilhelm Boger, "Auschwitz legrettegettebb kínzójának unokája". A 41 éves nő évekig járt terápiás kezelésre, amíg fel tudta dolgozni, hogy "a nagyapja szörnyeteg volt".
![]() Bettina Göring |
Bettina Göring, Hermann Göring unokahúga egy izraeli dokumentumfilmben feltárta, hogy 30 éves korában úgy döntött: sterilizáltatja magát, mert "attól tartottam, hogy még egy ilyen szörnyeteget hozok a világra".
![]() Aleksandra Senfft |
Aleksandra Senfft, Hanns Elard Ludinnak, a csaknem 70 ezer zsidó deportálásában érintett szlovákiai követnek az unokája Schweigen tut weh (A hallgatás fájdalma) című könyvében leírja, hogy milyen nyomasztó terhet jelentett a hazugság a családja, különösen az apja kivégzésekor még csak 14 éves édesanyja számára. Az özvegyen maradt nagyanyja abban a hitben nevelte gyermekeit, hogy apjuk "jó náci" volt. "Ha én is elhallgatom nagyapám bűneit, a tudtomon kívül én is cinkos lettem volna" – hangsúlyozta Senfft.
Vajon Ön kellőképpen bűnösnek érzi magát, kedves olvasó?
(Kuruc.info - MTI nyomán)