Az érintettek felháborodása követte az interneten a mai napig is terjedő "A budakeszi Fidesznek állt érdekében az „SS-botrány?” című írást. A Fidesz-MPSZ budakeszi szervezete felháborodott, mert a kiváló tanárember, Kosaras Péter Ákos "botrányának" eme megvilágítása az országos közvélemény egy részének a figyelmét is ráirányította évek óta űzött disznóságaikra. A cikk megjelenését és terjedését követően újabb információkat kaptunk, és persze, a világhálón is böngésztünk.

Korábbi cikkünk:
A budakeszi Zsidesz érdeke az "SS-botrány"

A budakeszi illetőségű Népszavás sajtórabszolga (a "botrány" kirobbantója, az első nagy terjedelmű írás a Népszavában jelent meg) például az írás megjelenése előtt együtt trécselt és röhögcsélt egy Budakeszi autóforgalmát tárgyaló lakossági fórumon a Fidesz képviselőasszonyával, Cziffra Zsuzsával, aki mellesleg az Oktatási és Kulturális Bizottság elnöke (értelemszerűen e bizottsághoz tartoznak pl. a Prohászka ügyei is.). Ez tény, azonban egy másik információ szerint, a budakeszi fideszesek olyannyira jóban vannak a Népszavás Veress Jenővel hogy még együtt is buliztak egy szülő-napi partin. (Ezt Cziffra Zsuzsanna az egyik budakeszi portál fórumán tagadta). Idézzük a budakesziiranytu.hu fórumának egyik hozzászólását: "Jenőkénknek valószínűleg klassz budakesziek figyelmébe ajánlottak egy zaftos témát, amit ő merő szervilizmusból "szállított" kenyéradóinak. Szabó Ákos Péter (MSZP) semmittevő alpolgármester oly slágfertig és felkészült nyilatkozatot adott a TV2-nek, hogy utána az anyák sírva tépték az iskola kapuját gyermekeik szabadulását követelve a náci átnevelő intézetből. Az MSZP helyi koalíciós partnere a HELYIFDSZ is szorosan a demokrácia mellé állt, tudniillik Czifra Zsuzsa (HFDSZ) oktatási bizottsági elnököt már múlt előtti szombaton a Művházban rendezett közlekedési fórumon szorosan Jenőkénkhez bújva látták Jenőkénkkel társalogni a megjelentek. Az már csak apró adalék, hogy előtte néhány nappal a Zsuzsika lakásán tartott szülő-partin Zsuzsikának Lendvay Endrével és Lendvay Attilával is volt szerencséje alkoholgőzös kötetlen beszélgetést folytatni a helyi ügyekről, nyilván az oktatás ügyes-bajos dolgairól is. Hiába, a szakértelem ha egyszer összefog ("Válaszd a szakértelmet!"), hegyeket és intézményvezetőket is képes megmozgatni. (Ne feledjük, Lendvayt a Prohászkából elküldték, de nem a N.szava miatt; a felesége viszont még most is ott van állományban, mert ez így kényelmes...)

A Prohászkával kapcsolatban kialakult helyi párt-összekacsintást látva nekem sajnos Dalotti Tibor esete jut eszembe. Végülis vele ugyanígy bántak el. Az MSZP fúróhadjáratához a Lendvay vezette HFDSZ cinkosként falazott." Némi kiegészítés a hozzászóláshoz: Dalotti Tibor a Művelődési Ház igazgatója volt és szintén a Fidesz-MSZP-SZDSZ összeborulás egyik áldozata volt Budakeszin.

További "árnyalás" az ügyhöz: az "SS-botrány" kitűnően jött a helyi Széchenyi Általános Iskola igazgatójának, akinek a személye, pénzügyi manőverei ellen szülők és tanárok is egyöntetűen tiltakoztak az elmúlt hónapokban. Az igazgató a kétszer bukott Fidesz-polgármesterjelölt, Lendvay Endre embere. Lendvay Endre a mai napig is nagy befolyással bír a helyi Fidesz-szervezetre (gyakorlatilag ő irányítja). A 2002-es választás után sikerült elérnie, hogy kinevezzék főállású alpolgármesternek. Ezek után a helyi, (baloldalisággal nem vádolható) Budakeszi Iránytű című havi lap dokumentumokkal igazolt cikkeket jelentetett meg Lendvay Endre, Lendvay ügyvéd testvére, valamint a 2002-ben még Farkas Gyulát, az egykori tanácselnököt MSZP-s színekben támogató vállalkozói kör összefonódásairól

(http://www.budakesziiranytu.hu/index.php?cikk=809)

 (http://www.budakesziiranytu.hu/index.php?cikk=631)

Erre Lendvay ahol csak tehette (például a Budakeszi Könyvtárban) megtiltatta az egyébként ingyenes Iránytű terjesztését. És beperelte a lapot. Aminek a vége ez lett (Budakeszi Iránytű 2007. május 9-i száma): " Lendvay Endre személyiségi jogi pert indított lapunk főszerkesztője, kiadója és Bechtold Gábor képviselő ellen amiatt, hogy 2005. októberi számunk 17-18. oldalán tudósítást közöltünk a képviselő „Üzleti összefonódások a Szőlőskertben. Lendvay Endre az ingatlanforgalmazó rt. felügyelő bizottságában” címmel elhangzott napirend előtti felszólalásáról. Lendvay sérelmezte a szőlőskerti belterületbe vonás gyanús gyorsaságára, a magánérdekek képviseletére vonatkozó vádat, valamint felügyelő bizottsági tagsága, testvére társasági érdekeltségeinek szőlőskerti szerepvállalása és a TESCO befektetési tervei kapcsán elhangzott képviselői állításokat. A bíróság első fokon Lendvay keresetének minden pontját elutasította, mivel a lap főszerkesztője és a képviselő minden állítását dokumentumokkal tudta bizonyítani. A felperes fellebbezett, de a Fővárosi Ítélőtábla az elsőfokú ítéletet helyben hagyta, s kötelezte Lendvayt, hogy az alperesek perköltségeit is fizesse meg. Az ítélet jogerős."

Közben lezajlott egy önkormányzati választás, amelyet Lendvay ismét elbukott (még a testületbe sem került be), mint korábban is írtuk, és politikai csatározások a városban a mai napig is tartanak. Ennek lett áldozata a Lendvay fideszes körével nem lojális Prohászka Gimnázium és kiváló tanára, Kosaras Péter Ákos.

A budakeszi Fidesz esete kitűnő példa a párt országos szervezeti problémáira. Lendvayval kapcsolatban pedig nem lehet azt mondani, hogy: "Nem tudott róla az Orbán és a felső vezetés" hiszen a polgári köröknek befolyásos és ismert fideszesek is tagjaik, köztük talán a legismertebb Borbélyné Bíró Ildikó, akit listáról 2006-ban országgyűlési képviselőnek választottak meg és tagja Orbán Viktor legszűkebb tanácsadói körének. A helyzet inkább az, hogy a Fidesznek -bizonyos jól beágyazott üzleti érdekei miatt- eszében sincs az áldatlan állapotokon változtatni. És ez a legnagyobb baj.

Nemecsek Ernő - lelkiismeret88.hu