A mohácsi tiltakozók emlékeztették a Fidesz választmányi elnökét a 2005. szeptember 26-ai, szégyenteljes döntésükre, mikor is korábbi, hamisnak bizonyult ígéretük ellenére minden kritérium nélkül megszavazták Románia uniós felvételét. A Fidesz erős embere a városi Trianoni megemlékezés meghívott szónokaként jelent meg.
Kövér László tavaly kijelentette, hogy az erdélyi autonómia nem is olyan fontos (!), továbbá azt hazudta, hogy a Románia feltétel nélküli csatlakozásához szükséges parlamenti határozat nélkülük is átment volna. Kétharmados törvényről volt szó, így Kövér tudatosan állított valótlant. A Fidesz álfőmagyarja ezen felül 2005 nyarán Zentán járva okozott botrányt, miután kijelentette, hogy a kettősállampolgársági népszavazás úgy kellett nekik, mint púp a hátukra, majd Gyurcsányt megszégyenítve arról makogott, hogy ha megadnák (neki az elvett tulajdon visszaadása megadás - a szerk.) az állampolgárságot, a határon túli nemzetrész átvándorolna.
De Mohács polgármesterét, Szekó Józsefet is fütty és bekiabálás fogadta, mert a városban lassan két éve huzódik a Trianoni emlékmű megvalósulása. A Közigazgatási Hivatal több törvénytelenséget is megállapított a városházán az emlékmű meg(nem)valósulása kapcsán, ss a rendőrségnél is van feljelentés a hivatal eljárásai kapcsán.
A rendezvény elég szánalmasra sikeredett, látszott, hogy a nagy embereket megzavarta az alulról jövő kritika és számonkérés. A polgármester nem is maradt sokáig a pódiumon.
Egyébként az önkormányzat eddig sosem tartott trianoni rendezvényt. Azt a Trianon Társaság mohácsi szervezete tette, és teszi minden évben, de miután az emlékmű körüli méltatlanságok miatt megromlott a kapcsolatuk, és az önkormányzat, hogy ne kelljen megjelenniük az idei jún. 4-ei megemlékezésen, egy nappal előtte, szombaton rendezett az elmúlt 16 évben először saját, külön-megemlékezést.
A városban azért van feszültség, mert egykor a képviselő testület, kifogásolható módon, nem a kiírt pályázaton indult és ott befutóként mindenki által várt Keresztre feszített Magyarország tervezetet fogadta el, hanem a semmiből képbe hoztak két mohácsi művészt és az ő közös terveiket fogadták el. A városban sikeres aláírás gyűjtés indult a határozat visszavonására, és a Keresztre feszített Magyarország tervezet mellett.
Majd úgy volt, hogy az országgyűlési választások második fordulójával egyidejűleg szavazni lehet a két tervezet valamelyikére – de a Közigazgatási Hivatal súlyos törvénytelenséget állapított meg a kiírás kapcsán, így elmaradt a referendum. Közben a vitatható módon elfogadott, Bosnyák-Kedves tervezetet le is vették napirendről.
Ugyanis Kedves úr, a Képző és Iparművészeti Lektorátus munkájukat ért negatív véleményezése miatt végleg kilépett a közös projektből. Így nem lett volna más újfent elfogadni való, mint a Keresztre feszített Magyarország, hisz egykor a pályázaton ő lett volna a befutó, a mohácsiak aláírásukkal is kérték..
Ám újabb felháborító húzással a testület megszavazta a megmaradt félelgondolás támogatását a Keresztre feszített Magyarország ellenében. És felhatalmazta a polgármestert, hogy rendeljen meg közvéleménykutatást, és az döntsön a tervezetek között.
Trianon-emlékmű addig is nincsen.
(Kuruc.info)