Tizennyolc ember eltűnt, ötvennégy megsérült a Katar legfontosabb cseppfolyósított földgázt (LNG) feldolgozó telepén, Rász-Laffanban történt robbanás után – közölték a hatóságok.
A robbanás a Barzan gázellátó létesítmény műszakindítási műveletei közben történt - számolt be a QatarEnergy vállalat. A hatóságok szerint a robbanást baleset okozta, és a közbiztonságot nem fenyegeti veszély.
A QatarEnergy azt írta, hogy Rász-Laffan ipari városban vasárnap este történt robbanás, amely tüzet okozott a Barzan helyi gázellátó létesítményben. A QatarEnergy nem jelezte, hogy a robbanás okozott-e károkat az üzemben.
(MTI)





