Tegnap az Apple kiadta az iPhone operációs rendszerének 3.0.1-es verzióját, ami a nagy vihart kavart SMS-es feltörési lehetőséget javította.

Ha bármilyen iPhone modellel rendelkezünk, készülékünket ha szinkronizáljuk az iTunes-szal, akkor az azonnal megkérdezi, letöltse és telepítse-e az operációs rendszer új verzióját.

Aki telefonját (továbbra is) “megtörve” (Jailbreak, ill. függetlenítés) szeretné használni, nyugodtan frissíthet az új verzióra: az sem a jailbreakelést, sem a függetlenítést nem lehetetleníti el.

Reméljük, a többi okostelefon-gyártó is előrukkol hasonló javításokkal.
Frissítés (aug. 5. 11.19): a fenti cikket vasárnap délután tettük közzé, azaz nem egész egy nappal a 3.0.1-es frissítés megjelenése után. A hírt rajtunk kívül minden komolyabb, egyéb (technikai) hírforrás is lehozta, mint pl. a (balliberálisok által “rászízmus” és “cigányellenesség” miatt betiltani kívánt – lásd EZT) szifon.com. Erre mit olvasunk a hétfői Népszabadságban? Azt a (az akkor már elavult és tárgytalan, és egyébként is több napos) hírt, hogy megjelent egy ilyen kiskapu, és hogy az iPhone is érintett. A tény, hogy a vasárnap éjjeli lapzárta előtt több, mint egy nappal megjelent frissítésről a Népszabadság nem tud, és hétfőn arról cikkezik, hogy az iPhone feltörhető, igencsak “minősíti” a lapot.

Hozzátesszük, az azóta megjelent két számban (kedd, szerda) sem korrigáltak. Sőt, egy másik iPhone-nal kapcsolatos hírt (48 óra alatt elkapkodták az iPhone-okat - Németországban egy euró, nálunk drágán is viszik, mint a cukrot) is lehoztak, amelyben szintén van egy hatalmas baki: azt állítják, hogy az új iPhone 3G S készülék Németországban csak egy euró, míg nálunk jóval drágább (legolcsóbban 17 ezer). Nem akarjuk a T-Mobile árpolitikáját védeni (mi is drágálljuk a 3G S-t), de azért a védelmükben hadd mondjuk már el azt, hogy 1 euróért csak a Complete L tarifával lehet 3G S-t venni, ami viszont 24 hónapos rabsággal és havi 120 eurós (!) előfizetéssel jár (ami összesen 24*120 = 2880 eurós, azaz majdnem 800 ezer (!) Ft-os kiadást jelent). (Az árak, kondíciók ITT ellenőrizhetők.) Igaz, hogy ezért korlátlanul telefonálhatunk (belföldi hálón) és küldhetünk 3000 SMS-t és 100 MMS-t, valamint szabadon, megkötés nélkül (kivéve a VoIP-t, amit a német T-Mobile, szemben a magyarral, bunkó mód szűr) internetezhetünk, de azért ne mondja már senki, hogy mondjuk egy átlagos előfizető állandóan átlépné a hazai, nem egészen feleannyiba kerülő Ikon 600 600 bennefoglalt percét vagy 4 gigás forgalmát… Ikon 600-zal számolva még közelében sem vagyunk ennek a 800 ezer Ft-os összköltségnek (17 ezer Ft-os beugró + 17 690 * 24 = 441 ezer Ft), hát még egy olcsóbb csomaggal – pl. akkor, amikor díjcsomagra nem vállalunk hűséget, vagy egyenesen Dominó csomagban vesszük a telefont.

Brávó, Népszabadság, megint bizonyítottátok, mennyire megbízhatóak a mobil telefóniát tárgyaló cikkeitek...