Tomiszlav Nikolics a március 22-én beterjesztett kegyelmi kérvényről október 4-én hozta meg döntését, amelyet Bozóki Antal, Máriás ügyvédje szerdán kapott kézhez. 2009. április 23-án már beterjesztettek egy kegyelmi kérvényt, s azt az akkori szerb államfő, Borisz Tadics 2010. december 17-én elutasította.
Vesd össze ezzel a hírrel: Martonyiék lettek a szerb EU-csatlakozás legnagyobb támogatói
Máriás Istvánt az Újvidéki Kerületi Bíróság 2005. április 11-én gyilkossági kísérlet miatt bűnösnek mondta ki, mert társaival megvert egy kötekedő, drogos szerbet, és 15 év letöltendő börtönbüntetésre ítélte. A másik négy fiú esetében - ők 10 és 13 év közötti börtönbüntetést kaptak - még folyamatban van a kegyelmi eljárás.
Az ítélet súlyossága megdöbbenést keltett a délvidéki magyarság körében, s budapesti politikusok is közbenjártak az ítélet enyhítése, illetve a szerb elnöki kegyelem érdekében.
(MTI nyomán)
Kapcsolódó: