Pride, migráció, Titan. Ezek a kulcsszavai a következő Heti progressziónak. Akik ezúttal is hozzájárultak a rovat tartalmához a hetiprogresszio@protonmail.com-on keresztül, azoknak ismét köszönöm. Most pedig lássuk az aktuális „kínálatot”.
3. Van, akiknek semmi sem jó. A Starbucks kávéházlánc sosem a különösebb konzervativizmusáról volt híres, de lám, még ők sem lehetnek mindig eléggé toleránsak.
Jövő héten (vagyis a cikk megírásának pillanatában már ezen a héten) kb. 150 üzletben nagyjából 3000 dolgozó kezd majd sztrájkba az Egyesült Államokban, mert elvileg egyes üzletvezetők megtiltották dekorációk kihelyezését az ún. Pride-hónap alkalmából, sőt, van, ahol a már kihelyezetteket távolították el. Csakúgy, mint a világ sok részén, az USA-ban is „elfogadás”-lázban ég a társadalom egy hangos része, ám nem a többsége, ez vezetett a lázongáshoz.
A cég persze azonnal hitet tett a Pride és a „sokszínűség” mellett, de a büntetést nem kerülhette el, a részvényei 2-3 százalékot zuhantak. Persze a „tolerancia” mellett egyéb „mellékes” okai is vannak a sztrájknak, például, hogy jobb bérezést és juttatásokat akarnak a dolgozók. Micsoda meglepetés!
2. Kedves olvasónk nápolyi gyorsjelentése egyenesen az olasz város szívéből. Olvasónk múlt héten érkezett meg Nápolyba, és rögtön ez az impozáns látvány fogadta őt.
A levelében leírtak szerint az „újolasz” anyaszült meztelenül feküdt a takaró alatt, aktívan vakargatta a szerszámát, de előfordult, hogy le is dobta magáról a takarót, biztos melege volt. Természetesen a járókelők csak úgy szimplán elsétáltak mellette minden különösebb reakció nélkül, habár ismerve a (nyugati) nagyvárosokat, ezen annyira nem lepődünk meg.
Úgy látom, azért egy laza cigire így is tellett neki a takaró alatt. Lám, mennyi előnye van a migrációnak!
1. Talán egy kicsit a nyári uborkaszezonnak is köszönhető, hogy a gajra ment Titant ilyen kitartó figyelem övezi. Naponta annyi, a témával kapcsolatos mém jön szembe velem, hogy lassan számolni is nehéz, s hát nagy részük nem éppen a részvét oldaláról közelíti meg a történteket. Ennek több, összetett oka van, amelyet talán érdemes bővebben is kifejteni, de ez a gondolatmenet nem ennek a rovatnak a dolga, szellemisége. Ellenben az, ahogy az egyik milliárdos utas, Hamish Harding nevelt fia viselkedett, mialatt még nem lehetett biztosan tudni, mi lesz nevelőapjával, meg úgy általában a Titannal, már igen.
Ezt a képet csak azok fogják érteni, akik legalább alapszinten ismerik a Blink-182-t. Elnézést, nem bírtam kihagyni, talán nem annyira sértő (forrás: Facebook) |
A slusszpoén az, hogy Brian Szasznak magyar gyökerei is vannak, s egykori nevelőapjához hasonlóan ő is a dúsgazdagok életét éli. A részvét bármilyen formája azonban kimaradt az életéből, nem csak a kérdőjeles időszakban, hanem azóta is. Harding nevelt fia ugyanis egy Blink-182 koncerten bulizott, mialatt még semmi biztosat nem lehetett tudni nevelőapjáról. Több követője bírálta ezért, pedig még egy izzadságszagú magyarázatot is fűzött a képhez, mivel szerinte a koncerten tud „felvidulni” és „reményt kapni”. Ez elvileg sikerült is, hiszen a képen nevetett, láthatóan jó kedve volt. A megosztást amúgy azóta törölte.
Azonban Szasznak nem kizárólag a zene nyújt menedéket, hanem az örömlányok, OnlyFans-modellek is. Legalábbis erre enged következtetni a koncert utáni másnapon közzétett megosztása, ahol egy lengén öltözött hölgynél szerette volna elérni, hogy üljön az arcára. A motivációt megértjük, az időzítést már kevésbé. Később ezt is törölte.
Szasz amúgy az az igazi pofátlan gazdag lehet, aki azt hiszi, neki mindent szabad. Két éve online zaklatással vádolták, vádat is emeltek ellene, persze ügyvédei kimosták a kakiból. Gyerekként pedig kétrendbeli fegyveres rablás miatt tartóztatták le, mivel egy barátjával kipakoltak egy kisboltot. Biztos kellett a pénz cukorkára, meg némi cigit is elemeltek.
Nos, mára ezzel a részvétbajnokkal zárjuk rovatunkat, de csak azért, hogy hamarosan ismét visszatérhessünk. Addig is minden kedves olvasónknak kellemes hetet kívánok!
Ábrahám Barnabás – Kuruc.info
Az előző rész: A legfontosabb kérdőív - Heti progresszió (CLXXXV. rész)