Dél-Korea befogadja az Ukrajnában hadifogságba esett észak-koreai katonákat, ha hazatérés helyett Dél-Koreát választanák - közölte kedden a szöuli külügyminisztérium.
A tárca közleményében hangsúlyozta: Dél-Korea ellenzi, hogy az oroszok oldalán harcoló és ukrán hadifogságba esett észak-koreaiakat akaratuk ellenére Oroszországba vagy Észak-Koreába küldjék vissza.
Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter erről a kérdésről és más, a két ország kapcsolatait érintő kérdésekről a tervek szerint június 30-án tárgyal majd Szöulban dél-koreai kollégájával, Dzso Hjonnal.
Két észak-koreai katona, aki az oroszok oldalán harcolva esett ukrán hadifogságba Kurszknál 2025-ben, azt a szándékát közölte, hogy hazatérés helyett Dél-Koreába akar menni.
A szöuli kormány az észak-koreai katonákat az alkotmány szerint továbbra is dél-koreai állampolgároknak tekinti, és minden Dél-Koreába érkező hadifoglyot befogad - ismételte meg állásfoglalását a tárca.
(MTI)





