2014. október 18-án Budapesten, az Erzsébet téren zászlót bontott a Magyar Önvédelmi Mozgalom. A rendezvényen László Attila felhívására közel 100 fő jelezte kézfeltartással, hogy az újonnan életre hívott mozgalom keretei között szeretné elkezdeni, vagy folytatni nemzet és közösségépítő feladatvállalásait.
Zoom
Ezzel ténylegesen megalakult egy új magyar érdekvédelmi szervezet, melynek soraiba már előzetesen több százan jelezték csatlakozási szándékukat.
A rendezvény további részében az előzetesen meghirdetett felszólalok, sorrendben Ináncsi József, a Magyar Nemzeti Gárda kapitánya, dr. Ulics Erika ügyvéd, Csákvári Lajos, a feloszlatott Szebb Jövőért Egyesület volt alelnöke és Budaházy György tartották meg beszédeiket.
Zoom
Az esemény - a jelentőségéhez képest viszonylag kevés számú érdeklődő (mintegy 200 fő) részvételével - méltóságteljesen zajlott le. Ugyan egy kisebb provokatív rendzavarás történt, de azt a rendezvény biztonsági szolgálata elhárította, és a provokátort átadta a rendőrség helyszínen tartózkodó munkatársainak.
A rendezvényt követően 56 fő részvételével megtartotta alakuló ülését a Magyar Önvédelmi Mozgalom.
A szervezet vezetőjének egyhangúlag László Attilát választották a jelenlevők.
Zoom
Ezután László Attila felvázolta, majd a jelenlévő tagság véleményezte és elfogadta a Magyar Önvédelmi Mozgalom működtetésének legfontosabb alapelveit.
Ennek értelmében a szervezetet a továbbiakban a szervezeti vezetővel közösen, egy nyolc főből álló döntéshozói testület fogja irányítani és meghatározni annak legfontosabb működési elveit. A jelenlévők a szervezet tagjaivá nyilvánították azokat a jelentkezőket is, akik nemzet- és közösségépítő tevékenysége már régóta ismert a tagság számára, de most nem tudtak jelen lenni az eseményen. Ennek értelmében a mozgalom tagsága megközelítőleg jelenleg 300 fő.
A Magyar Önvédelmi Mozgalom tevékenysége három fő csapásirány mentén fog a továbbiakban haladni, melyet három szervezeti tagozat fog képviselni.
A tagozatok egymástól független irányítással, de a szervezeti vezető és a döntéshozói testület felügyelete alatt fognak működni.
Zoom
Ennek értelmében egy militáris jelleget magán hordozó önvédelmi tagozatból, egy karitatív, segítségnyújtást végző, propagandatevékenységet folytató tagozatból, továbbá egy jogi érdekképviseletet és áldozatvédelmi feladatott ellátó csoportból fog első körben összetevődni.
Az önvédelmi tagozathoz kizárólag 18. életévet betöltött egészséges, életerős férfiak csatlakozhatnak, akik megfelelnek a mozgalom eszmei és erkölcsi elvárásainak.
Főbb feladatuk a fizikai állapotuk erősítése, az önvédelmi képességük, katonai jellegű képesítésük fejlesztése, ami történhet egyénileg vagy szervezett formában.
Állampolgári jogi keretek között elvégezhető, áldozatmegsegítési feladatok ellátása, hatékony egymásra odafigyelő helyi önvédő közösségek kialakítása. A magyar állampolgárok segítése és védelmi feladatok ellátása katasztrófahelyzetekben. Továbbá a Magyar Önvédelmi Mozgalom képviseletének ellátása társadalmi rendezvényeken.
A karitatív, propagandatagozat tagja lehet minden 18. életévet betöltött magyar állampolgár, nők, férfiak egyaránt, amennyiben megfelelnek a mozgalom eszmei és erkölcsi elvárásainak.
Zoom
Feladatuk egy mindent átfogó propagandatevékenység kifejtése, ahhoz kapcsolódó munkálatok, feladatok szervezett formában történő ellátása. Karitatív akciók megszervezése, lebonyolítása. Továbbá az önvédelmi tagozat kisegítő vagy háttérmunkacsoportjaként annak hatékony feladatellátásának elősegítése.
A jogi munkacsoport feladata többek közt a valós érdekképviselet nélküli társadalmi csoportok, különböző szervek, szervezetek tagjainak, nem szervezeti szintű, hanem egyénenkénti jogi érdekképviselete. A Magyar Önvédelmi Mozgalom hatékony működését elősegítő jogi hátterének a biztosítása. A többségi magyar társadalmi érdekeket sértő körülmények megszüntetésének elősegítése.
A mozgalom a továbbiakban a szervezeti működésével kapcsolatban információkat nem ad ki.
A közlemény egyszeri, tájékoztató jelleggel a mozgalom várható tevékenységi körét felvázolva került kibocsátásra.
A Magyar Önvédelmi Mozgalom közösségi oldala mostantól mindenki számára elérhető itt.
Jelentkezni, hírlevélre feliratkozni, kapcsolatot tartani a mom.kapcsolat@gmail.com email címen és a 06 70 631 9369-es telefonszámon lehet.
Magyar Önvédelmi Mozgalom - Hírszolgálat