Olvasótól kapott videóval mutatta be a Híradó.hu, hogy egy meztelen néger felmászott a budapesti Szent István-bazilika oltárára. Időközben kiderült, hogy a selejt Nigériából származik, 20 éves, a Debreceni Egyetemen "tanul", és már nem először próbálkozik azzal, hogy meztelenre vetkőzzön a templomban.
A jelentések szerint hétfő délután a férfi rövidnadrágban próbált bejutni a bazilikába, de ezt a személyzet nem engedte neki, így arrébb lökte az ott dolgozót, és mégis bement az épületbe. Ekkor azonban elkezdték kiüríteni a bazilikát, úgyhogy mire az akció lényegi részéhez ért – vagyis vetkőzni és mászni kezdett –, már alig voltak látogatók az épületben.
Rendőrt és mentőt is hívtak az illetékesek, de mivel a mentők megállapították, hogy nincs szüksége ellátásra, a rendőrökre bízták az intézkedést.
– A férfit a rendőrök előállították, és garázdaság vétség, illetve kábítószer-birtoklás vétség megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A férfit kihallgatását követően őrizetbe vették – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Nem ez volt az első eset, ugyanis egy nappal korábban, vasárnap is megpróbált bejutni a bazilikába, de mivel akkor is rövidnadrágban volt, nem engedték be. Egyelőre nem tudni, hogy az elkövető kábítószeres befolyásoltság alatt állt-e, amikor elkövette tettét, azt viszont igen, hogy Airbnb-ben lakik, és legálisan tartózkodik Magyarországon, írja az Index.
Íme a videó:
Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye közleménye:
Sajnálatos esemény történt január 22-én, délután a budapesti Szent István-bazilikában. Egy mentálisan zavartnak tűnő külföldi férfi a templomőröket félretaszítva berontott a templomtérbe, a szentélyben levetkőzött és méltatlanul viselkedett.
Mivel felszólításra nem hagyta abba a rendbontást, a férfit a rendőrség vezette el. Az incidens miatt a bazilikát rövid időre le kellett zárni.
A templomban az esti szentmisék és szertartások már zavartalanul zajlottak. A bazilikában engesztelő szertartást végeztünk.
Köszönjük a rendőrség és a kollégák gyors közreműködését.
Budapest, 2024. január 23.
Frissítés: már nem a Debreceni Egyetem hallgatója
Valótlannak bizonyult az Index azon értesülése, hogy a néger a Debreceni Egyetem hallgatója. Az egyetem sajtóosztálya helyreigazítási kéréssel fordult portálunkhoz, melyben az alábbit írják:
Tisztelt Szerkesztőség!
„Drogos nigger gyalázta meg a Szent István-bazilika oltárát - cserediák a hálás vendég, a Debreceni Egyetemen "tanul" címmel január 23-án megjelent híradásukban tévesen közölték, hogy a nigériai férfi a Debreceni Egyetem hallgatója. Már nem az intézménybe jár, jogviszonyát tavaly nyáron a hallgató kérésére megszüntette az egyetem.